Ma már biztosan tudjuk, mert láttuk és megtapasztaltuk, hogy rajtunk múlik, milyen jövőt teremtünk. Azok az iskolai és óvodai közösségek, akik valóban tenni akarnak a fenntarthatóságért, jelentős eredményeket érhetnek el. A Föld bajnokai pályázatot azért hoztuk létre, hogy támogassuk zöld ötleteik megvalósítását mind szakmailag, mind anyagilag, és hogy segítsük a környezeti fenntarthatóságra nevelés népszerűsítését.

 

2023-ban 14 győztes intézmény mutatta meg, hogy példaértékű programjaikkal és lelkesedésükkel nemcsak saját közösségükre, de akár egy egész városra is hatással lehetnek.

 

2024-ben újabb 15 intézmény kezdte meg zöld edukációs programjait, bizonyítva, hogy a fenntarthatóság nem álom, hanem elérhető cél, amelyért közösen, de felelősséggel kell cselekednünk.

 

2025 tavaszán is várjuk majd azokat a pályázatokat, amelyek kreatív megoldásokat kínálnak a fenntarthatóság kihívásaira, és amelyekkel a résztvevők inspirálhatják közösségeiket zöld cselekedetekre.

 

 

Miért érdemes csatlakozni a Föld bajnokaihoz?

Beszéljenek helyettünk a nyertesek!

A Föld bajnokai díjra 2024-ben is a környezetvédelem terén formabontó, újító, trendteremtő iskolai és óvodai pályázatokkal lehetett nevezni. Ezek közül a szakmai zsűri tizennégyet, a közönség pedig egy további programot juttatott a győztesek közé. Az idei tanévben is olyan megoldásokat, új közösségi megmozdulásokat támogatunk és mutatunk be, amelyek a gyakorlatban is működnek, és amelyek a jövőt formálják. A díjazottak nemcsak zöld ötleteik megvalósítására kapnak lehetőséget, hanem arra is, hogy másokat is ösztönözzenek a zöld cselekvésre.

Az E.ON Hungária Csoport elnök-vezérigazgatója
Fizikus, az ENSZ klímajelentéseket készítő testületének (IPCC) alelnöke
Színésznő, a Holnapra is marad c., a fenntarthatóság jegyében született receptgyűjtemény szerzője
Szerkesztő, újságíró, klímakommunikációs szakértő, a Telex-Kisbolygó podcast szerkesztő-műsorvezetője
A Planet Fanatics’s Network alapítója és ügyvezetője