Közösségi jelenlét
Közösségi szinten lokálisan veszünk részt a társadalom életében, országos szinten. A gyerekek és fiatalok támogatására, fejlődésére, korszerű tudásszerzésére és képzésére, az esélyegyenlőség javítására valamint a művészet és a kultúra segítésére, a regionális fejlődésben való aktív részvételre összpontosítunk.
Számos hazai nonprofit szervezetnek nyújtunk jelentős anyagi és erkölcsi támogatást, stratégiai és támogatói partnerségeken keresztül, valamint mecénásként fontos programokat és kezdeményezéseket támogatunk.
Napelemparkkal termelt energia biztosítja a fűtést a kisgyermekes családoknak Tiszabőn
Magyarországon egyedülálló energiatámogatási programot valósítottunk meg Tiszabőn a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal együttműködve. Egy napelemparkot építettünk az ország egyik leginkább hátrányos helyzetben lévő településén, hogy az így termelt energia rászoruló családok fűtését biztosítsa. A mintaprogram célja, hogy minden 3 évnél fiatalabb gyereket nevelő családban legyen legalább egy, az egészségére veszélytelen módon és műszaki szempontból is biztonságosan fűtött szoba a hideg, téli hónapokban.
Emellett számos család otthonába földkábelen kötöttük be az áramot, a lakásokon belül biztonságos csatlakozási lehetőséget alakítottunk ki és előre fizetős mérőórákat is felszereltünk. A fenntartható energetikai mintaprogram célja a nehezebb körülmények között élő családok támogatása, ezen belül a mindenki számára biztonságos és ellenőrizhető áramellátás kialakítása, a tudatos áramfogyasztás elterjesztése.
A mintaprogram ötletét az Innovációs és Technológiai Minisztérium is felkarolta. A jövőben mintegy tucatnyi településen folytatódhat a program.
Magyar Ökumenikus Segélyszervezet
Partnerséget alakítottunk ki a Magyar Ökumenikus Segélyszervezettel. Hagyományosan részt vesz vállalatunk a szervezet karácsonyi segélyakciójában, ételosztásában és az Iskolakezdés együtt! programban. 2017-ben emellett elindítottuk a saját, óvodások évkezdését is támogató, kiegészítő programunkat, melybe azóta országosan 1500 óvodást vontunk be. Emellett nagy összeggel támogattuk a 2010-es haiti földrengés áldozatainak mentési munkáit, 2010 tavaszán pedig munkatársi és vállalati adakozással segítettük a magyarországi árvizek károsultjainak rehabilitációját.
Magyar Máltai Szeretetszolgálat
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat 2013 áprilisában indította el Jelenlét programját a tatabányai Mésztelepen. A civil szervezet kezdeményezésére született meg az E.ON csoport, a Máltai Szeretetszolgálat és Tatabánya Megyei Jogú Város Önkormányzata szoros együttműködése, mely elsősorban szociális szemszögből közelíti meg a telepen felmerülő problémákat, köztük az illegális áramvételezést. A komplex rehabilitációs program legfontosabb eleme a jelenlét, hogy a máltai munkatársak napi segítséget tudjanak nyújtani a telepen élő embereknek.
A több év összehangolt, sokrétű munkája, a több százmillió forintos műszaki beruházás és támogatott szociális munka eddigi eredményei:
- Az áramlopások megszüntetése: a hálózati veszteség 2016 elejére 2%-ra esett vissza (a 2014 elején regisztrált 86%-ról).
- A hátralékok sikeres ledolgozása: a lakók vállalták, hogy a programba belépve minden előrefizetős órafeltöltésük 25%-ával (illetve bizonyos értékhatár felett 50%-ával) a korábbi tartozást törlesztik, ugyanakkor bármilyen visszaélés komoly szankciókat von maga után. A számlahátralékokból az érintettekkel közösen együttműködve az évek során felhalmozódott 22 millió forint hátralék 2016 elejére 7,7 millió forintra csökkent.
- Sikeres szemléletformálás: az életkörülmények változásával a Mésztelep lakóinak a jövőhöz való hozzáállása is változott, a háztartások felelősen és tudatosan gazdálkodnak az energiával
- A program szélesebb körben való kiterjesztése: más városok is érdeklődnek a program sikerét megismerve. Az E.ON és a Máltai Szeretetszolgálat jelenleg is több helyi önkormányzattal egyeztet arról, hogy vállalják a részükről szükséges elköteleződést az adott településen a Jelenlét Program elindításához.
A program 2016-ban elnyerte a Budapest Energy Summit „Az Év CSR projektje” díját.
Bátor Tábor Alapítvány
Hosszú távú partneri kapcsolatot alakítottunk ki a Bátor Tábor Alapítvánnyal, amely különleges módszertannal próbál segíteni krónikus betegségekben szenvedő gyermekeknek és családjaiknak. A táborlakók gyógyulását segíti a tábor területén felépített E.ON Kalandpark is. Ez egy olyan Magyarországon egyedülálló terápiás jellegű, magas kötélpálya, amin kerekes székes gyerekek is biztonsággal kalandozhatnak több méter magasságban. A pálya megépüléséhez nyújtott pénzügyi segítségen felül munkatársaink kétkezi munkájukkal is hozzájárultak.
Európai CSR díjat nyert a Háló program
A Háló program, egy Magyarországon egyedülálló tartozás rendező kezdeményezésünk, melynek keretén belül 2013 óta, több száz jelentős tartozást felhalmozó családnak tudtunk hosszútávon segíteni. A fenntartható együttműködés záloga ebben a programban a szemléletváltásra, a tudatosságra, a családi gazdálkodásra irányuló oktatási program. Partnerünk ebben a Családjainkért Alapítvány, amit a Nagycsaládosok Országos Egyesülete hozott létre családok segítségének céljával szociális tevékenység, családsegítés területén.