"Bár 2023-ban csapatunkkal csak a második helyet sikerült elérni a döntőben, mindenképpen érdemes volt részt venni a versenyen, hiszen számos ismeretet sajátítottam el a felkészülés alatt, továbbá értékes beszélgetéseket tudtam folytatni az E.ON szakértő kollégáival, akik bátorítottak, hogy jelentkezzek a céghez. Ma már hálózati innovációs szakértőként dolgozom az E.ON-nál."
"Szuper élmény volt az ország legjobb energetikafókuszú hallgatóival összemérni a tudásunkat. Előremutató témákban tehettük próbára magunkat, és jövőtálló megoldásokról beszélgethettünk, vitázhattunk a többi csapattal. Külön szimpatikus volt, hogy a hard és a soft skillek egyaránt hangsúlyt kaptak a teljes verseny során."
"Nagyon tanulságos élmény volt részt venni a versenyen. Amikor a felkészülés során szembesültünk a kihívásokkal, nem gondoltuk, hogy a döntőig visszük. A hidegzuhany csak az élő mérkőzés előtt jött, amikor láttuk, hogy milyen erős mezőnnyel állunk szemben, ám ez tovább motivált minket. A harmadik helyezés különösen büszkeséggel tölt el minket. A csapatunk összetartása és a közös munka igazán meghatározó volt, és rengeteget tanultunk, amit a jövőben is kamatoztatni fogunk. "
Lieszkovszky Viktor vagyok, 48 éves energetikai mérnök, nős, egy kislány édesapja. Több mint 25 éve dolgozom az villamosenergia iparban az E.ON és előd vállalatainál. Szakmai karrierem során mindig elsődleges szempont volt az elosztóhálózatok biztonságos, megbízható üzemeltetése. A Challenge.ON verseny tökéletes lehetőség a hallgatók számára, hogy elképzeljék az energetika jövőjét, és megmutassák tudásukat. Nagyon várom, hogy zsűriként megismerhessem a versenyzők által felvázolt innovatív megoldásokat, és részt vehessek az energiajövő alakításában közvetlenül a ti inspiráló ötleteiteken keresztül.
Villamosmérnökként kezdtem a pályafutásom, majd minőségirányítás, menedzsment területeken képeztem magam, és MBA végzettséget is szereztem. Üzemirányítási és távközlési vezetőként tevékenykedem, ahol feladataim közé tartozik a főelosztó és elosztóhálózatok hálózatfelügyeletének biztosítása, az irányítástechnikai rendszer segítségével hálózati kapcsolások végzése, az előírt normál hálózatkép betartása, valamint ennek mielőbbi helyreállítása eltérés esetén. Ezenkívül felügyelem a távközlési és irányítástechnikai berendezések üzemkészségét is. Az évek során szerzett tapasztalataim során láttam, hogyan alakíthatja át a technológia és az innováció az energiaelosztást. Izgatottan várom, hogy a verseny résztvevői hogyan képzelik el a jövőt, és milyen kreatív megoldásokkal állnak elő.
A Miskolci Egyetem olaj- és gázmérnöki szakán végeztem. A gázhálózati stratégiai osztály vezetője vagyok E.ON-nál. Az elmúlt években a technológiai és szabványfejlesztések koordinálása mellett aktívan részt vettem az innovációs fejlesztésekben, és támogattam a projektek megvalósulását. Elkötelezett vagyok az energiaipar jövőjének alakítása iránt. Gázhálózati területről érkező szakemberként én is érzem, hogy az előttünk álló időszak tele van kihívásokkal és új lehetőségekkel. Zsűritagként izgatottan várom, hogy lássam, hogyan képzelik el a versenyzők az energiahálózatok jövőjét 50 év múlva, és hogyan alakítják ezek az elképzelések az energiaipar jövőjét.
Erősáramú villamosmérnök vagyok, és a hálózati innováció és forrásmenedzsment osztály vezetője. Gyakornoki pályafutásom során is már erősáramú szektorban helyezkedtem el és nagyon hamar a projektmérnöki lét felé képeztem magam, főleg nemzetközi projekten dolgoztam. 2018-ban csatlakoztam az E.ON csapatához projektvezetőként az innovációs szakterületre, aminek később a szakterületvezetője lettem. Minden élethelyzetbe szívesen viszem be az innovációs gondolkodást. A forrásmenedzsment mellett, az innovációs szakterületen minden nap azon dolgozunk, hogy reagáljuk a jelen kihívásaira és teszteljük a jövő megoldásait. Izgatottan várom, hogy zsűriként a versenyen megismerjem a versenyzők friss perspektíváit és ötleteit.
12 éve dolgozom az E.ON-nál, jelenleg a Leolvasási és mérési adatközpontot vezetőjeként a fizikai és távleolvasásért felelek. A régi analóg fogyasztásmérők nem sokat árultak el az áramfogyasztás időbeli elosztásáról: leginkább csak a végeredményt, vagyis az adott pillanatig felhasznált árammennyiséget lehet megtudni a segítségükkel, míg ma az okosmérő egy valódi adat- és információs központ. A versenyen kíváncsian várom a versenyzők megoldásait arról, hogyan lehet az energiaellátást még hatékonyabbá és fenntarthatóbbá tenni az intelligens technológiák segítségével. Örömmel fogadom az újításokat és ötleteket, amelyek hozzájárulhatnak az energiaszektor átalakításához és javításához, és izgatottan várom, hogy részt vehessek a versenyen mint zsűritag.