Több mint 2,2 milliárd forintot költ fejlesztésre az E.ON Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 2017-ben
2017.06.08
Üzembiztosság, a lehető legkevesebb szolgáltatásszünet és az újonnan jelentkező energiaigények maradéktalan kielégítése, új innovatív termékek létrehozása és felügyelete – ezek a célok vezérlik az E.ON csoport hálózati elosztó társaságát. A Nyíregyházi Üzem területén 2017-ben több mint 368 különböző volumenű fejlesztés várható.
A vállalatcsoport Nyíregyházi Üzeme 9951 km hosszú vezeték üzemeltetéséről, fejlesztéséről és karbantartásáról gondoskodik. Az E.ON idén is jelentős pénzforrást fordít a régióban a hálózatok fejlesztésére és karbantartására, valamint kiemelt figyelmet fordít a megelőzésre: még az előtt hajtja végre a berendezések, hálózatok megújítását, hogy az üzemzavarok száma növekedni kezdene. Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye teljes területén, karbantartására és fejlesztésére több mint 2,2 milliárd forintot fordít a társaság az évben.
A beruházások a térség városüzemeltetési szakembereinek és az E.ON mérnökeinek napi szintű együttműködésével valósulnak meg. Az E.ON figyelemmel kíséri a városok, települések fejlesztési terveit, hogy ahhoz igazodva kínálja a legújabb, legmegfelelőbb technológiát, legyen szó közvilágításról, vagy intézmények energetikai megoldásairól.
„Mindig öröm számunkra, amikor újabb fejlesztések kezdődnek Nyíregyházán. De nem csak büszkeségre ad okot, komoly felelősség is, amikor elindul egy beruházás a városban. Annak érdekében, hogy ezek a beruházások a legkisebb fennakadást okozzák a város életében, a Polgármesteri Hivatal és az E.ON munkatársai összehangoltan, a szükséges munkálatok gyors lebonyolításával végzik el a beruházást, hogy a nyíregyháziak csak az elkészült fejlesztések előnyeit érezzék meg.” – mondta el Dr. Kása Brigitta, Nyíregyháza aljegyzője
A fejlesztési és rekonstrukciós munkák tervezésekor továbbra is kiemelt hangsúlyt kapnak a közvilágítást érintő beruházások. Ennek keretében épül át Nyíregyházán a Mező út - Bethlen Gábor út csomópont közvilágítása, amely 38 db kandelábert és a hozzá tartozó közvilágítási földkábelt érinti.
A beruházás költsége meghaladja a 15 millió forintot.
Kiemelt hangsúlyt fektetünk közvilágítási hálózataink karbantartására, valamint a fellépő közvilágítási hibák gyors javítására. Ezért fejlesztettünk ki egy új, mobil eszközön használható alkalmazást, amellyel ügyfeleink bejelenthetik a közvilágításban tapasztalt meghibásodást, azokról a településekről ahol az E.ON az aktív elem üzemeltetője.
A Közvilágítási hibabejelentő applikáció használata rendkívül egyszerű és gyors, hiszen az alkalmazás érzékeli (GPS koordináták segítségével), hogy pontosan hol van bejelentő, honnan küldi a hibabejelentést, így csak a hiba jellegét kell pontosítani néhány fotó és beazonosítást segítő adat beküldésével.
A szolgáltatás a megyében 12 településeken vehető igénybe: Baktalórántháza, Ibrány, Kemecse, Mándok, Máriapócs, Nagyhalász, Nyíregyháza, Nyírlugos, Nyírtelek, Rakamaz, Tiszavasvári, Vaja.
A közvilágítási munkák mellett továbbra is hangsúlyosak azok az áramhálózatot érintő fejlesztési, karbantartási munkák, amelyekkel az ellátásbiztonságot tudja a társaság továbbra is biztosítani, növelni.
2017-ben jelentős forrást igényel az új energia-igények maradéktalan kielégítése is. Ezek megvalósítása érekében az üzem területén 240 projekt indul – ebből 52 Nyíregyházán - melyeknek összköltsége meghaladja 263 millió forintot. Emellett jelentős ráfordítást jelent a„Digitális Magyarország” programhoz kapcsolódva az üzem hálózatainak alkalmassá tétele a gyengeáramú rendszer felhelyezésére. Ezek a munkák Mátészalkát, Vásárosnaményt, Újfehértót, Kisvarsányt, Nagyvarsányt, Nyíregyháza – Nyírszőlőst érintik. A beruházás együttes értéke közel 420 millió forint.
A társaság a korábbi évek gyakorlatának megfelelően, változatlanul, 15 nappal az üzemszünettel járó beruházások előtt írásos tájékoztatást küld minden érintettnek. A kivitelezéssel járó esetleges átmeneti kellemetlenségek miatt a kérik ügyfeleik és az érintett lakosság megértését.
Megújulás az E.ON-nál
Az E.ON életében fontos mérföldkő a jövőre irányított fókusz és az új üzleti területek irányába való elmozdulás. Az innovációs készség nem csak technológiai szinten érhető tetten, hanem az üzletvitelben és az ügyfelek kiszolgálásában is.
„Az E.ON-t hagyományosan energetikai cégként ismerik, mi azonban ennél sokkal komplexebben gondolkozunk magunkról, a feladatainkról. Az energia mindenkinek mást jelent, legyen szó akár lakossági, akár vállalati fogyasztókról: jelenthet kényelmet, termelőerőt, biztonságot, jó közérzetet, alkotói szabadságot. Mi ezekre az igényekre szeretnénk komplex energetikai megoldásokat kínálni ügyfeleinknek.” – hangsúlyozta Haraszti Judit az E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. vezérigazgatója.
A fenntarthatóság az E.ON nemzetközi és hazai csoport működésének egyaránt stratégiai alapja. A vállalat arra törekszik, hogy korszerű, fenntartható termékeivel, egy széles termékpalettával – a zöld energiától kezdve az elektromos autózáson, a digitalizáción át az okos otthonokig - egy kényelmesebb, kisebb környezeti terhelésű életmódot, valamint magasabb energiahatékonyságú, ügyfélélményt jelentő szolgáltatásokat kínáljon partnereinek. Az E.ON élenjáró kíván lenni az új, modern energiavilágban, úgy, hogy a lehető legjobb megoldásokon dolgozik a jövő kulcsfontosságú területein – egy élhetőbb holnap szolgálatában.